DO STARTU ZOSTAŁO:

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE PRZED STARTEM!

 

Przeczytajcie Informator – opisaliśmy w nim organizację dnia biegu. Możecie pobrać PDFa z Informatorem lub przejrzeć go na stronie. 

Prześlijcie materiał do wszystkich członków Waszej drużyny! Pamiętajcie także o odbiorze numerów startowych – Biuro Zawodów pracować będzie w piątek przed biegiem i w sobotę, w dniu biegu.

 

Unable to display PDF file. Download instead. 

 

JAK ODEBRAĆ NUMERY STARTOWE?

Biuro Zawodów będzie się mieściło w Parku Kępa Potocka (w pobliżu Baru Kępa Potocka).

Godziny pracy Biura Zawodów:
17 maja 2024 (piątek) – 15:00 – 19:00
18 maja 2024 (sobota) – 8:00 – 11:10

Uwaga! Numery startowe swojej drużyny należy odebrać najpóźniej na 30 minut przed startem swojej tury.

 

 • Pakiety startowe drużyn odbierają kapitanowie lub osoby przez nie upoważnione na piśmie (upoważnienie jest częścią Twojej karty startowej).
 • Do odbioru pakietu niezbędna jest karta startowa podpisana przez wszystkich członków drużyny. Karty są już dostępne w Panelu Rejestracji. Aby pobrać kartę:

  1. ZALOGUJ SIĘ na swoim profilu biegacza
  2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI
  3. Wybierz przycisk KARTA STARTOWAKapitanie, pamiętaj – bez podpisów wszystkich członków Twojej drużyny nie będziemy mogli wydać Ci numerów!
 • Jeżeli nie masz możliwości, aby wszystkie osoby podpisały się na jednym dokumencie – możesz przedstawić kilka osobnych kart startowych. Łącznie musi na nich widnieć komplet podpisów.
 • Osoba odbierająca numery startowe musi posiadać swój dokument tożsamości ze zdjęciem (do okazania).

Przeczytaj wpis z instrukcją: https://ekiden.pl/2024/05/07/odbior-pakietow-maraton-sztafet/

 

ROLA KAPITANA
Kapitan to osoba, która wypełniała formularz zgłoszeniowy – zapisywała drużynę na bieg.
 • Kapitan nie musi być osobą biegnącą. Może jedynie zgłaszać drużynę.
 • Kapitan odbiera pakiet startowy swojej drużyny w Biurze Zawodów, ale może zastąpić go osoba upoważniona. Upoważnienie jest częścią karty startowej dostępnej w Panelu Biegacza na koncie Kapitana.
 • Kapitanów zapraszamy do udziału w odprawie zawodników (ta odbędzie się o 8:30) na scenie przy strefie zmian. Kapitana na odprawie może zastąpić dowolna osoba, która następnie przekaże informacje całej drużynie.
 • Na stronie i w Social Mediach Fundacji „Maraton Warszawski” w piątek przed biegiem zostanie udostępniony film – wideo odprawa dla zawodników. Zachęcamy do obejrzenia.

KOLEJNOŚĆ BIEGU I EDYCJA SKŁADÓW

O ostatecznym składzie sztafety i kolejności zawodników na poszczególnych zmianach decyduje kapitan w formularzu zgłoszeniowym.

Dane te można było edytować on-line w Panelu Biegacza do 10 maja 2024 r. Osobiście w Biurze Zawodów przy odbiorze pakietu startowego można dokonać zmian w składzie sztafety, niemożliwe będą zmiany kolejności zawodników.

Żadne zmiany nie będą możliwe po odbiorze pakietu startowego.

 

W BIURZE ZAWODÓW

Odbierając numery w Biurze Zawodów uczestnicy biegu otrzymają także:

 • Plasterki opatrunkowe od Grupy Lux Med,
 • Próbkę kawy ziarnistej Eduscho Caffé Crema Strong,
 • Chipsy nori Sen Soy z alg morskich z Korei – klasyczne i o smaku Teriyaki.


DOJAZD NA START

W pobliżu startu jest bardzo ograniczona liczba miejsca postojowych. Pamiętajcie, że samochody zaparkowane nieprawidłowo mogą być odholowane przez Straż Miejską. Polecamy przyjazd na bieg komunikacją miejską (np. Plac Wilsona) lub wspólnym transportem.

 

ODPRAWA KAPITANÓW

Odprawa Kapitanów odbywa się o godz. 8:30 na scenie przy strefie zmian. Do wzięcia udziału w odprawie zachęcamy kapitanów wszystkich drużyn lub wskazane przez nich osoby, które przekażą najważniejsze informacje pozostałym członkom drużyny.

Odprawa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych – zapraszamy! 


ODBIÓR PAŁECZKI DLA TURY A (start: 9:00)

Od godz. 8:45 w strefie zmian. Zawodnik pierwszej zmiany odbiera pałeczkę w swoim boksie startowym. Kolejni zawodnicy będą przekazywać ją sobie podczas zmian. 

Uwaga! Pałeczki wydawane będą wyłącznie za okazaniem numeru startowego pierwszej zawodnika biegnącego na pierwszej zmianie! Zgubienie pałeczki i zakończenie biegu bez niej oznacza dyskwalifikację zespołu.


START TURY A (godz. 9:00)

Zawodnicy TURY A przechodzą przez swoje boksy startowe i po odbiorze pałeczki ustawiają się na linii startu, którą wyznacza brama startowa.

 

ODBIÓR PAŁECZKI DLA KOLEJNYCH TUR (starty: 9:20 – 11:40)

Zawodnik pierwszej zmiany odbiera pałeczkę w oznaczonym punkcie odbioru (namiot) przy strefie zbiórki kolejnych tur. Kolejni zawodnicy z jednej drużyny będą przekazywać ją sobie podczas zmian. Pałeczki dla danej tury będą wydawane po starcie tury poprzedniej.

Uwaga! Pałeczki wydawane będą zawodnikom wyłącznie za okazaniem numeru startowego zawodnika biegnącego na pierwszej zmianie! Zgubienie pałeczki i zakończenie biegu bez niej oznacza dyskwalifikację zespołu.


START KOLEJNYCH TUR (godz. 9:20 – 11:40)

Zawodnicy kolejnych TUR (B-I) zbierają się przy punkcie wydawania pałeczek, skąd o godzinie swojego startu są kolejne drużyny wypuszczane na trasę biegu.

Pamiętajcie, że o wyniku drużyn decyduje czas netto (od przebiegnięcia linii startu), dlatego w strefie startu warto zachować porządek i spokój.

 

KOLEJNOŚĆ ZMIAN

Zawodnicy pokonują na kolejnych zmianach następu­jące dystanse: 7,195 km + 10 km +10 km + 5 km + 5 km + 5 km.

Długości poszczególnych zmian i kolejności zawod­ników potwierdzonej przy odbiorze pakietów startowych nie można zmieniać. Kolejność zmian jest oznaczona na numerze. Kapitan przydziela numery startowe członkom sztafety zgodnie z kolejnością zadeklarowana w formularzu zgłoszeniowym.

 

TRASA

Pierwsza zmiana pokonuje najpierw małą pętlę 2,195 km, a następnie pełną pętlę 5 km, w sumie 7,195 km. Kolejne zmiany biegną po pełnej pętli: 5 km – jedno okrążenie, 10 km – dwa okrążenia. TRASA >>>

Uwaga! Prosimy o zwracanie uwagi na oznaczone miejsca na trasie, w których na pierwszym okrążeniu 2,195 km zawodnicy I zmiany biegną inaczej niż na pozostałych okrążeniach.

 

PUNKT NAWADNIANIA

Punkt nawadniania na trasie będzie znajdował się około 2 km od strefy zmian. Biegacze z pierwszej zmiany (7,195 km) oraz ze zmian pięciokilometrowych będą mijać go jeden raz, zaś biegacze ze zmian dziesięciokilometrowych – dwa razy.
W punkcie będą dostępne: napój izotoniczny OSHEE i woda źródlana Primavera.
Za punktem odżywiania będzie znajdować się strefa zrzutu – strefa, w której wyrzucicie kubeczki. Prosimy o pozbycie się kubeczków wyrzucając je właśnie w tym oznaczonym miejscu. Nie rzucajcie kubeczków na trasę – pod nogi lub na pobocze; to będzie utrudniać przemieszczanie się zawodnikom za Wami.

 

PRZEKAZYWANIE PAŁECZKI

Zawodnicy kolejnych zmian ustawiają się w boksach startowych oznaczonych numerami ich drużyn.

Przy boksach startowych ustawione są monitory. Na trasie ok. 200 m przed strefą zmian zlokalizowana jest mata pomiaru czasu. Sygnał z maty przekazywany jest na monitor, na którym pojawia się nazwa drużyny nadbiegającego zawodnika. W tym momencie (lub po ujrzeniu swojego zawodnika nadbiegającego do strefy) zawodnik kolejnej zmiany może wyjść z boksu startowego do strefy zmian.

Uwaga! Dla komfortu i bezpieczeństwa wszystkich uczestników prosimy o oczekiwanie na swoich zawodników na trawniku i wychodzenie na trasę dopiero w momencie przekazywania pałeczki.

 

POMIAR CZASU

Pomiar czasu zostanie dokonany przez sędziów PZLA oraz za pomocą systemu elektronicznego. Chip znajduje się w pałeczce, którą przekazują sobie zawodnicy kolejnych zmian.

 

WYNIKI

Wyniki online Maratonu Sztafet oraz wyniki w poszczególnych klasyfikacjach możecie sprawdzać na bieżąco! Przygotowaliśmy dla Was dwa linki:

WYNIKI LIVE: https://live.sts-timing.pl/ekiden2024/index.php?dystans=1

AKTUALNI LIDERZY KLASYFIKACJI: https://live.sts-timing.pl/ekiden2024/res_final.php

 

ZDJĘCIA Z BIEGU

Na trasie biegu obecni będą fotografowie z Fotomaraton.pl. Na numerach startowych znajduje się obrazek-kod QR oraz kod, który pozwoli Wam otrzymać zdjęcia z wydarzenia.
Po biegu własną, spersonalizowaną galerię znajdziecie na getpica.com – wystarczy, że wpiszecie w odpowiednie pole na stronie www swój kod z numeru.

 

ZAKOŃCZENIE BIEGU

Zawodnicy zmian 1-5 swój bieg kończą po przekazaniu pałeczki kolejnemu zawodnikowi z drużyny i schodzą z trasy wydzielonym korytarzem znajdującym się na końcu strefy zmian! W strefie medali otrzymują medal oraz napoje.

Zawodnik ostatniej zmiany przebiega przez bramę startu/mety i kieruje się do strefy medali dedykowanej zawodnikom 6. zmiany. Znajduje się ona za bramą mety.

NA MECIE

W strefie po ukończeniu swojego odcinka biegu uczestnicy otrzymują medal oraz:

 • Napój Lech Free Active Hydrate
 • Napój izotoniczny OSHEE
 • Wodę źródlaną Primavera

DEKORACJE

Dekoracja zwycięskich sztafet odbędzie się na scenie o godzinie 14:30.

Statuetkami udekorowane zostaną drużyny z miejsc 1-3 w kategoriach:

 • Generalna
 • Mistrzostwa Sztafet Firmowych

Specjalnymi dyplomami na scenie zostaną nagrodzone również drużyny z miejsc 1-3 we wszystkich kategoriach branżowych.

 

MIASTECZKO BIEGOWE

Przypominamy, że na terenie imprezy obowiązuje zakaz ustawiania wszelkich elementów brandingowych w postaci flag, banerów i innych nośników zawierających identyfikację wizualną firm lub drużyn biegowych, poza nośnikami ustalonymi w ramach umowy z organizatorem. Na terenie wydarzenie obowiązuje także zakaz rozpalania grilli.

 

PODAJ DALEJ

Akcja „Podaj Dalej”, będzie miała premierową odsłonę na nadchodzącym Maratonie Sztafet. To inicjatywa zorientowana na młodych – będzie polegać na wsparciu młodzieży w rozwoju ich kompetencji. Projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowywany we współpracy z Fundacją TROP, wystartuje jeszcze w tym roku, a o jego efektach będziecie mogli dowiedzieć się z naszych kanałów.
O Fundacji TROP przeczytacie na ich stronie >>>
Ponadto w Miasteczku Maratonu Sztafet, czyli na Kępie Potockiej znajdzie się kilka stanowisk Fundacji, które będą dla zgromadzonych dostępne i chętne, aby poznać się i nawiązać relację. Wierzymy, że rozpoczęta bezpośrednio znajomość może zaowocować innym wymiarem zaangażowania – lepszym dopasowaniem, większym wkładem, rozwojem wolontariatu pracowniczego, mocniejszą relacją.
To pierwsza edycja tej akcji, mamy nadzieję, że spotka się z Państwa ciekawością i otwartością, a także pozwoli ulokować Waszą uwagę jako firm, przedsiębiorstw, grup biegowych. Wiemy, że Organizacje, które pojawią się w Miasteczku szykują wartościowe akcje i są gotowe na rozmowy, prezentacje i rozwój. Wierzymy, że to wartościowy kierunek warty realizacji!

POWODZENIA!