DO STARTU ZOSTAŁO:

Drużyny Novo Nordisk pobiegły w Maratonie Sztafet Ekiden

Drużyny związane z Novo Nordisk po raz kolejny wzięły aktywny udział w Maratonie Sztafet Ekiden. To 17 edycja tego niesamowitego wydarzenia, a drużyny związane z Novo Nordisk uczestniczyły w nim już po raz czternasty. Po raz pierwszy stanęliśmy na trasie biegu w 2007 roku. W tym roku do Maratonu Sztafet Ekiden z Novo Nordisk zgłosiło się aż 12 drużyn – to nasz rekord! Dla porównania, w poprzedniej edycji udział wzięło 6 drużyn. W sumie w tegorocznym biegu wystartowały 72 osoby, pracownicy Novo Nordisk ich rodziny i przyjaciele. W tym roku rozgrzewkę dla zawodników naszych drużyn poprowadził Mateusz Rudyk – zawodnik związany z zespołem kolarskim Team Novo Nordisk.

 

Jak każdego roku poprzez udział w maratonie staramy się podnosić świadomość społeczną na temat tego jak bardzo istotna jest aktywność fizyczna dla zachowania dobrego zdrowia.

Udział w Maratonie Sztafet Ekiden w bezpośredni sposób wiąże się z NovoHealth – inicjatywą organizowaną przez i dla pracowników Novo Nordisk, która wspiera i promuje zdrowy styl życia. Głęboko wierzymy, że dzięki startom z Maratonem Sztafet Ekiden przyczynimy się do jeszcze lepszego promowania aktywności fizycznej. Ruch pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych oraz pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.
Kim jesteśmy?
Ekiden – tu liczy się duch zespołu! W Novo Nordisk również liczy się duch zespołu, ponieważ od 100 lat pracujemy, wspólnie na rzecz zdrowia i życia osób na całym świecie. Historia naszej firmy zaczęła się w roku 1923 od dwóch małych duńskich przedsiębiorstw – Nordisk Insulinlaboratorium i Novo Terapeutisk Laboratorium.

O to jak zaczęła się nasza historia, sto lat temu… Duński laureat Nagrody Nobla August Krogh i jego żona Marie, lekarka chorująca na cukrzycę, dowiedzieli się o odkryciu insuliny w 1921 roku. Za namową Marie August wyruszył do Kanady, aby poprosić tamtejszych badaczy o zgodę na wytwarzanie tego ratującego życie leku w Danii. Po powrocie Duńczyka do kraju Marie przekonała także naukowca Hansa Christiana Hagedorna i Augusta Kongsteda z Løvens Kemiske Fabrik, aby dołączyli do jej męża. W marcu 1923 roku insulinę podano pierwszym pacjentom w Danii. Można powiedzieć, że tak właśnie zaczęła się sztafeta dla lepszego zdrowia i życia, która trwa do dziś, a Novo Nordisk ma zaszczyt w niej uczestniczyć.

Pracujemy każdego dnia, aby osoby z cukrzycą, chorobą otyłościową czy skazami krwotocznymi mogły prowadzić satysfakcjonujące i pełne życie. W 2023 roku celebrujemy nasze stulecie. Razem działamy najlepiej, dlatego tak ważne jest dla nas to, że mogliśmy być na EKIDEN wspólnie. Razem z rodzinami i przyjaciółmi pobiegliśmy po lepsze jutro!

Więcej o naszej historii możecie przeczytać na stronie: Nasza Historia | Novo Nordisk | Driving change