DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

Grupa LUX MED partnerem medycznym EKIDENU – Maratonu Sztafet

Grupa LUX MED została wyłącznym partnerem medycznym tegorocznej edycji największego w Polsce maratonu sztafet. Zespoły LUX MED będą czuwać nad bezpieczeństwem medycznym uczestników.

Grupa LUX MED od lat otacza opieką swoich pacjentów, propaguje zdrowy styl życia i zachęca do profilaktyki, ale także dba o bezpieczeństwo medyczne uczestników wydarzeń sportowych. Na każdym kilometrze trasy tegorocznego Ekidenu – Maratonu Sztafet biegacze będą mogli liczyć na wsparcie medyczne. Wykwalifikowani ratownicy otoczą ich specjalistyczną i profesjonalną opieką.

– Propagowanie aktywności fizycznej jest bardzo bliskie Grupie LUX MED.  Zachęcamy wszystkich, by zadbali o swoje zdrowie m.in. przez ruch, który pozytywnie wpływa na cały organizm. Bardzo się cieszę, że nasze zespoły medyczne będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników Ekidenu – mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

Grupy LUX MED będzie również partnerem medycznym 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego.

 

Więcej o Grupie LUX MED

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od ponad 30 lat. Podczas pandemii COVID – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.