DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

Wszystko, co musisz wiedzieć przed startem!

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Pakiety startowe odbierzecie w biurze zawodów w dn. 13-14 maja. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ >>>

 

EDYCJA SKŁADÓW DRUŻYN

Edycji w składzie Twojej drużyny możesz dokonać online do 9 maja po ZALOGOWANIU na profilu biegacza w zakładce TWOJE BIEGI –> SZCZEGÓŁY –> EDYTUJ DANE.  W razie nieprzewidzianych sytuacji kapitan będzie mógł dokonać ostatnich korekt jeszcze w biurze zawodów.

 

TRASA I KOLEJNOŚĆ ZMIAN

Zawodnicy pokonują kolejno na zmianach następujące dystanse: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km.
Trasa biegu prowadzi 5-kilometrową pętlą na terenie Parku Kępa Potocka. Start i meta znajdują się w tym samym miejscu.
Pierwsza zmiana sztafety biegnąca dystans 7,195 km na pierwszym okrążeniu pokonuje skróconą pętlę (2,195 km).

Długości poszczególnych zmian i kolejności zawodników potwierdzonej w biurze zawodów nie można zmieniać! Kolejność zmian jest oznaczona na numerach startowych. Kapitan przydziela numery startowe członkom drużyny zgodnie z kolejnością zadeklarowaną w formularzu zgłoszeniowym.

MAPA TRASY >>>

 

 

DOJAZD NA START

W pobliżu startu jest bardzo ograniczona liczba miejsca postojowych. Pamiętajcie, że samochody zaparkowane nieprawidłowo mogą być odholowane przez Straż Miejską. Polecamy przyjazd na bieg komunikacja miejską (np. Plac Wilsona) lub wspólnym transportem.

 

START I OBOWIĄZKOWA ODPRAWA

Start I TURY odbywa się o godz. 9:00, a start II TURY o godz. 14:00. Obowiązkowe odprawa kapitanów odbywają się odpowiednio o godz. 8:20 i 13:20 przy scenie w pobliżu strefy zmian (patrz MAPA). W odprawie powinien wziąć udział kapitan bądź wyznaczona przez niego osoba, która przekaże informacje pozostałym członkom drużyny.

Na 10 minut przed startem obydwu TUR odbędzie się Rozgrzewka powered by Jabra dla zawodników pierwszej zmiany.

 

ODBIÓR PAŁECZEK

Bezpośrednio po odprawie kapitanów zawodnicy z pierwszej zmiany otrzymają przy boksach startowych pałeczki, które będą przekazywać sobie zawodnicy kolejnych zmian. W pałeczkach znajdują się chipy pomiaru czasu. Ukończenie biegu bez pałeczki oznacza dyskwalifikację.

 

POMIAR CZASU

Pomiar czasu zostanie dokonany przez sędziów PZLA oraz za pomocą systemu elektronicznego. Chip znajduje się w pałeczce, którą przekazują sobie zawodnicy kolejnych zmian.

 

DEKORACJE ZWYCIĘZCÓW

Dekoracja zwycięzców odbędzie się o godz. 17:30.  Dekoracje są prowadzone dla zwycięzców następujących klasyfikacji:
– Generalnej
– Mistrzostw Drużyn Firmowych
– Banków
– Firm Ubezpieczeniowych
– #BiegamDobrze

 

DEPOZYTY I PRZEBIERALNIE

Na terenie miasteczka biegacza znajdować się będą depozyty oraz przebieralnie dla uczestników.

 

PUNKT ODŻYWIANIA

Na trasie znajdował się będzie punkt z napojami, na którym zawodnicy będą mogli skorzystać z wody i izotonika. Na mecie każdy uczestnik otrzyma wodę oraz napój bezalkoholowy Lech Free.

 

LIMIT CZASU

Limit czasu wynosi 4,5 h. Trasa biegu dla I TURY zostanie zamknięta o godz. 13:30. Trasa biegu II TURY zostanie zamknięta o 18:30