DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

Rozgrzewka ze Zdrofitem! Przygotuj się do biegu tuż przed startem

Już za kilka dni widzimy się na Ekidenie Maratonie Sztafet. W tym roku rozgrzewkę poprowadzą Irina Iwczenko oraz Kamil Zieliński, doświadczeni trenerzy Zdrofitu, największej sieci fitness w Polsce oraz Wyłącznego Partnera Fitness biegu.


Rozgrzewka rozpocznie się o godz. 8.40. Ze sceny w miasteczku Ekidenu poprowadzą ją: Kamil Zieliński, instruktor i prezenter programów Les Mills, który swoją pasję realizuje m.in. startując w zawodach triathlonowych oraz Irina Iwczenko, wieloletnia instruktorka fitness, specjalizująca się w treningach z  własnym obciążeniem oraz dynamicznym i statycznym stretchingu.

 

ZOBACZ FILM >>> 

 

Rozgrzewka jest ważnym elementem każdego treningu. Ma ona za zadanie podnieść temperaturę ciała, przyspieszyć krążenie krwi, poprawić elastyczność mięśni i stawów, by mogły pracować w sposób bezpieczny i bardziej efektywny. Odpowiednia rozgrzewka potrafi też podnieść nasze zdolności wysiłkowe przez co możemy pobiec szybciej, dynamiczniej, wykonać dłuższy krok biegowy lub przebiec dłuższy dystans z odczuciem mniejszego lub większego wysiłku – podkreśla Kamil Zieliński.

Poprowadzimy dla Was kilkuminutową rozgrzewkę przed Maratonem Sztafet, podczas której zaproponujemy ćwiczenia skupiające się na mobilizacji w stawach skokowych, kolanowych i biodrowych oraz całego tułowia. Ważnym elementem rozgrzewki będą ćwiczenia ukierunkowane na zwiększoną wentylacje powietrza, co umożliwi Wam głębsze oddychanie w trakcie pokonywanego dystansu. Nie zapomnimy oczywiście o górnych partiach ciała. Zapraszamy do wspólnej rozgrzewki.

Oprócz rozgrzewki bardzo istotnym elementem każdego treningu są ćwiczenia schładzające tzw. cool down. Warto je wykonywać po skończonym biegu przez 5-10 minut. W ten sposób tętno się uspokoi, a całe ciało ochłonie po wysiłku fizycznym.

Zapraszamy do rozgrzewki ze Zdrofitem!
Widzimy się pod sceną o 8.40!