DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

Blisko 300 drużyn już na starcie!

14 maja 2022 roku odbędzie się Ekiden – największy w Polsce maraton sztafet. Już teraz zbierz swój 6-osobowy zespół i stań do rywalizacji z pozostałymi drużynami, których łączy pasja biegania.

Czekaliśmy dwa lata, aby móc się z Wami ponownie spotkać na Ekidenie. Dlaczego tak bardzo za tym tęskniliśmy? Bo nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne dążenie do celu i radość na mecie. A zatem oderwijcie się od biurek i poczujcie, jak smakuje sportowa rywalizacja, w której liczy się duch zespołu! Limit dostępnych miejsce wypełnił się już w połowie – na liście startowej widnieje już blisko 300 drużyn!

Na czym polega Ekiden?

Ekiden to rywalizacja drużynowa. Biorą w niej udział drużyny firmowe, grupy przyjaciół lub znajomych. Łączy ich radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólnej walki.

Drużyny składają się z 6 osób. Każda z nich ma do pokonania określony dystans. Pierwszy zawodnik ma do przebiegnięcia 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują zatem dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny.

Po biegu każdy może zrelaksować się w biegowym miasteczku, w otoczeniu bujnej zieleni parku na Kępie Potockiej, chłonąc wciąż sportowe emocje.

Jak wziąć udział w zawodach?

Zarejestruj swoją drużynę na stronie ZAPISÓW. Zaproś do niej swoich kolegów z pracy, klubu biegowego, przyjaciół lub sąsiadów. Nie masz pełnego składu drużyny? Nic nie szkodzi. Dane drużyny możesz edytować lub uzupełnić do 9 maja oraz w biurze zawodów – w dniu biegu.

Nie czekaj więc z rejestracją na ostatnią chwilę – w biegu obowiązuje limit 600 zespołów. Dołącz do zabawy już dziś i posmakuj sportowego ducha zespołu!

Poza kategorią generalną w biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje:

  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sztafet Firmowych (więcej informacji >>>)
  • Banków
  • Firm Ubezpieczeniowych

Czy już wiesz, z kim pobiegniesz?

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl Na portalu Facebook zdjęcia można umieścić jedynie klikając "UDOSTĘPNIJ".
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl
Na portalu Facebook zdjęcia można umieścić jedynie klikając „UDOSTĘPNIJ”.