DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

1. ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

Pakiety startowe XV Ekidenu zawierające m.in. numery startowe będzie można odebrać w  Biurze Zawodów.

Biuro Zawodów będzie się mieściło w Parku Szczęśliwickim.

Godziny pracy Biura Zawodów:

18 maja 2019 (piątek) – 15:00 – 19:00

19 maja 2019 (sobota) – 8:00 – 18:00

Uwaga! W dniu 19 maja istnieje możliwość odbioru Pakietów Startowych tylko przez drużyny spoza Warszawy, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia na adres: info@maratonwarszawski.com

Pakiety startowe drużyn odbierają kapitanowie lub osoby przez nie upoważnione na piśmie (wzór upoważnienia do pobrania z profilu kapitana wraz z kartą startową). Osoba odbierająca numery startowe sztafety musi posiadać dowód osobisty lub paszport, jak również podpisaną przez wszystkich członków sztafety kartę startową i zgody na udział w biegu rodziców/opiekunów osób niepełnoletnich.
Kartę startową drużyny Kapitan będzie mógł pobrać z panelu rejestracyjnego na ok. 2 tygodnie przed biegiem.

WYSYŁKA PAKIETÓW STARTOWYCH KURIEREM
Zainteresowane drużyny mogą zamówić dostawę pakietu pod wskazany adres. Usługę wybiera się w formularzu rejestracyjnym drużyny.

 

2. NA STARCIE

Start sztafety Ekiden odbędzie się w trzech turach:
I tura A – sobota, godz. 9:00
II tura  B – sobota, godz. 14:00
III tura  C – niedziela, godz. 9:00

Obowiązkowe odprawy odbywają się na pół godziny przed startem drużyn w strefie zmian. W odprawie powinien wziąć udział kapitan lub wskazana przez niego osoba, która przekaże najważniejsze informacje pozostałym członkom drużyny. Po odprawie, zawodnik z pierwszej zmiany otrzyma pałeczkę, którą będą sobie przekazywać zawodnicy kolejnych zmian. Zgubienie pałeczki i zakończenie biegu bez niej, oznacza dyskwalifikację zespołu.

Dla Państwa komfortu zachęcamy do przyjazdu na bieg komunikacją miejską. W pobliżu Parku Szczęśliwickiego znajduje się ograniczona liczba miejsc parkingowych. Organizator nie odpowiada za mandaty od służb porządkowych wręczone właścicielom samochodów zaparkowanych niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

 

3. NA TRASIE

Zawodnicy pokonują na kolejnych zmianach następujące dystanse: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km. Uwaga! Długości poszczególnych zmian i kolejności zawodników nie można zmieniać. Kolejność zmian jest oznaczona na numerze.

Pierwsza zmiana (7,195 km) pokonuje najpierw dystans 2,195 km (mniejsza pętla), a potem dwie pełne pętle (po 2,5 km).

Zmiany zawodników odbywają się zawsze w tym samym miejscu.

Każda drużyna podczas odprawy otrzymuje pałeczkę sztafetową. Aby dokonać zmiany, zawodnik musi przekazać pałeczkę następnemu zawodnikowi w drużynie. Zgubienie pałeczki i ukończenie biegu bez niej oznacza dyskwalifikację zespołu.

Uwaga! Jeżeli podczas zawodów zobaczysz, że ktoś potrzebuje pomocy medycznej, niezwłocznie zadzwoń pod specjalny numer alarmowy 509 929 282. Odbierająca go osoba z ramienia Organizatora (koordynator ds. medycznych) poinformuje odpowiednie służby o zdarzeniu.
Drużyny obowiązuje limit czasu wynoszący 4 godziny 30 minut.

Na trasie znajduje się jeden punkt nawadniania z izotonikiem 4MOVE  i wodą.

4. NA MECIE

Po biegu każdy zawodnik otrzyma medal, izotonik 4move oraz wodę.

5. POMIAR CZASU I WYNIKI

Pomiar czasu zostanie dokonany przez sędziów PZLA oraz za pomocą systemu elektronicznego. Chip pomiaru czasu znajduje się w pałeczce sztafetowej. Wyniki poszczególnych biegów będą publikowane na bieżąco.
Wyniki końcowe powstaną przez połączenie baz wszystkich biegów.

Dekoracja zwycięskich drużyn odbędzie się 19 maja o godz. 12:30 na scenie.