DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

DLA FIRM

W ubiegłorocznej edycji maratonu sztafet wystartowało ponad 700 drużyn, w większości firmowych. Inicjatywa udziału w tym wydarzeniu często pochodziła od pracowników, którzy z biegania czerpią autentyczną satysfakcję . Warto jednak, aby również pracodawcy byli w tym zakresie aktywni.

Walka zespołowa jest jedną z najlepszych metod na budowanie poczucia wspólnoty, dlatego warto zainspirować pracowników do zorganizowania zespołu firmowego i wspierać ich w przygotowaniach do Ekidenu. Takie działanie wpisuje się również w politykę employer brandingu.

Wystawiając drużyny, firmy dają szansę swoim pracownikom na dobrą zabawę i wspólne dążenie do celu. Udział w sztafecie maratońskiej to również dowód na to, że organizacja faktycznie wspiera aktywności swoich pracowników na polu work-life balance, a nie tylko komunikuje takie wsparcie.

Sprawdź potencjał swoich pracowników i daj im poczuć smak zwycięstwa
Coraz więcej osób biega – dla zdrowia i relaksu. W ciągu 15 lat, odkąd w Warszawie odbywa się sztafeta maratońska, stale rośnie liczba miłośników tej formy pozazawodowej rywalizacji. Jest ona dla pracowników naturalnym sprawdzeniem w obszarze, w którym na co dzień nie konkurują z innymi.

Po pierwsze – bądź inicjatorem
Doceń jako pracodawca, że Twoi pracownicy mają swoje pasje, potrafią odpoczywać, dbać o zdrowie i równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Masz szansę wesprzeć te pozytywne zachowania pracowników – wystarczy zainicjować powstanie drużyny biegowej w firmie. Pracownicy na pewno docenią tą inicjatywę, w końcu dla nich taka możliwość to realizacji swojej pasji w bardziej profesjonalny sposób.

Po drugie – wspieraj i angażuj
Jeśli drużyna powstanie z inicjatywy samych pracowników, wspieraj ich i kibicuj ich przygotowaniom. Wtedy będą mieli poczucie, że firma nie tylko deklaruje wsparcie, ale faktycznie angażuje się w realizację pozazawodowych pasji pracowników i autentycznie stawia na pracę zespołową, work-life balance i inicjatywę pracowniczą.

Po trzecie – komunikuj i doceń
Stworzenie drużyny firmowej to okazja do zakomunikowania całej firmie o niecodziennym zaangażowaniu pracowników i rodzaju wsparcia, jakiego udzieliła im firma. Nawet jeśli drużyna nie osiąga na razie spektakularnych wyników warto wspierać ją na forum pracowniczym i dopingować do wysiłku.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału XVI Sztafecie Maratońskiej Ekiden. To doskonały sposób na integrację pracowników i realizację działań employer brandingowych.