DO STARTU EKIDENU ZOSTAŁO:

O akcji charytatywnej #BiegamDobrze

#BiegamDobrze to pierwsza i jedyna w Polsce akcja oparta na modelu charytatywnej aktywności, w której biegacze prowadzą zbiórki na rzecz wybranych organizacji charytatywnych. Od początku akcji biegacze uzbierali wspólnie ponad 7 milionów złotychł! Pamiętaj – w słusznej sprawie biegnie się lżej!

Bieganie charytatywne stało się bardzo popularnym sposobem pomagania na świecie, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na wielkich imprezach takich jak Maraton w Londynie czy Nowym Jorku. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

Zgłaszając się do startu w EKIDENIE macie okazję aktywnie wesprzeć działanie jednej z czterech organizacji partnerskich:

Wybierzcie cel, który jest Wam najbliższy i działajcie! Dla Was opisaliśmy je krótko – sprawdź TUTAJ.


1. Zarejestrujcie drużynę wybierając jedną z dwóch dostępnych ścieżek udziału – tą charytatywną. Rejestrując się „charytatywnie” możecie zrobić o wiele więcej – zaangażować się w zbieranie środków na wybrany przez was cel i działać na rzecz jednej spośród czterech partnerskich organizacji dobroczynnych.

2. Podczas rejestracji Kapitan drużyny zakłada profil zbiórki całej drużyny, za pośrednictwem którego znajomi, rodziny, sąsiedzi czy inni biegacze mogą wpłacać środki i wspierać Wasz udział w XVII EKIDENIE. Zachęcając swoich bliskich i znajomych do wpłat, będziecie zasilać swoją skarbonkę. Im więcej uzbieracie – tym więcej przekażecie na wybrany przez siebie cel.

3. Po zebraniu kwoty minimalnej – czyli wtedy, gdy licznik na wirtualnej skarbonce Waszej drużyny przekroczy 1200 zł, fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a Wy otrzymacie od niej w prezencie  pakiet startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu w EKIDENIE macie czas do 10 maja, jednak swoją zbiórkę możecie prowadzić dalej – aż do 25 maja.

Pamiętajcie, że siła tkwi w zespole! Aby zrobić wspólnie coś wyjątkowego, wystarczy, że każdemu z Was uda się zebrać 200 zł.

4. To nie wszystko. Możecie wyznaczyć sobie własny cel – postawcie przed sobą wyzwanie, które zrealizujecie, jeżeli licznik Waszej zbiórki przekroczy określoną przez Was kwotę. Wprowadźcie do swojej akcji element zabawy, rywalizacji i wciągnijcie w nią znajomych 🙂 Pokażcie jak kreatywni, zabawni i aktywni jesteście!

5. W biurze zawodów odbierzecie pakiet startowy na bieg, z unikalnymi – pomarańczowymi numerami startowymi a wspierana przez Was organizacja dołoży starań, abyście od startu do mety czuli, że Wasz bieg to znacznie więcej niż tylko udział w zawodach.

A jeśli się nie uda?

Nie ma takiej opcji! Jeśli do wyznaczonego terminu nie uzbieracie minimalnej kwoty – zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na wskazany przez Was cel charytatywny, a Wy będziecie mogli wykupić pakiet startowy w rejestracji uzupełniającej.

Biegajcie dobrze! Podejmijcie wyjątkowe wyzwanie i wykorzystajcie swój start dla wsparcia ważnego celu. Cieszcie się podwójnym zwycięstwem na mecie!

 

 

 

Szukacie inspiracji do dobroczynności? Obejrzyj materiały wideo, jakie zrobiliśmy od początku trwania akcji!
#BiegamDobrze, czyli jak? Reportaż z 44. Maratonu Warszawskiego.

Rozmowa o #BiegamDobrze z Fundacją „Wcześniak”

#BiegamDobrze w 12 prostych krokach

Poradnik #BiegamDobrze – porady biegaczy charytatywnych

Atak kibiców #BiegamDobrze – happening #BiegamDobrze

Spot promujący #BiegamDobrze

Krok po kroku, czyli jak wziąć udział w akcji

#BiegamDobrze na 11. PZU Półmaratonie Warszawskim – reportaż

Organizacje dobroczynne dziękują, za pierwszą edycję akcji!

Efekty pierwszej edycji akcji!

Bartek Topa pobiegł w sztafecie z Fundacją Synapsis.

Inauguracja akcji #BiegamDobrze!

 

powrot